Kaşlarınızın doğal kıvrımını korumak istemez misiniz? İstenmeyen tüylerden cımbızla kurtulmak çok fazla zaman mı alıyor?

İple kaş alma, kaşlarınızı almak ve doğal şekillerini çok fazla çaba harcamadan korumak için kullanabileceğiniz etkili bir yöntem.

İple kaş alma kökeni Hindistan ve Orta Asya’ya dayanan çok eski bir istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir.

Bu yöntemde iki kat halinde burulan pamuk ipliği daha sonra her seferinde tek bir kılı alacak şekilde kullanılır.

Günümüzde İple Kaş Alma

Bu epilasyon metodu günümüzde güzellik salonları ve eve servis güzellik hizmetlerinde tüm dünya çapında yaygın olarak kullanılır.

Uzm. Dr. A. SERDAR SARAÇ

Merhabalar annrm bugun kalca rontgeni çektirdi.sonuç kagidinda her iki İPler hafif daralmistir.minimal dejeneratif değişiklikler mevcut yaziyor.acaba ... devamı

Kaşları şekillendirebilen ve tıraş veya cımbız gibi diğer geleneksel yöntemlere nazaran daha uzun süre kalıcı, rağbet gören etkili bir epilasyon yöntemidir çünkü kaşları kökünden alır.

İple kaş alma ayrıca kişinin kaşlarını şekillendirir ve birleşik kaşların alınarak yüz çehresine kendine has bir görünüm kazandıran tamamlayıcı bir dokunuş sunar.

İple kaş almanın faydaları:

  • İple kaş alma işlemiyle kaşların tekrar çıkması en az üç dört hafta sürer. Bu durum devamlı kaş alma ya da tıraş etme zahmetini büyük oranda azaltır.
  • Diğer teknikler ve ayrıca kaş şekillendirme için kullanılan ağda veya lazer epilasyonuyla karşılaştırıldığında istemeyen kaşlardan kurtulmanın oldukça hesaplı ve makul bir yoludur.
  • İple kaş alma, işinin ehli bir uzman tarafından yapıldığında sadece birkaç dakikanızı alır. Ayna karşısında uzun süre kaşlarınızı tek tek almaya çalıştığınız üstüne bir de simetrik olmasını için ekstra çaba harcadığınız günlere veda edebilirsiniz.
  • Cilt ve kıl tipi ayırt etmeksizin her müşterinin kaşlarını aldırmak ve şekil verdirmek için kullanabileceği, alerjik reaksiyon ya da kabarcık ve kızarıklık endişesi olmadan kaşlarını düzgünleştirebileceği tamamıyla güvenli bir yöntemdir. İple kaş almadan sonra cildiniz sadece tüysüz ve pürüzsüz kalmayacak, genişlemiş gözenek ve kabarcık endişesi de olmayacak. Geçici bir kızarıklık oluşur ama bu sadece birkaç dakika sonra düzelecektir. Kızarıklığın daha da çabuk yok olması için kaş alma işleminden sonra kaşlarınıza buz koyabilirsiniz.
  • Bu teknikte cildinizde veya kaşlarınızda hasar oluşturabilecek hiçbir zararlı kimyasalın ya da maddenin kullanımı söz konusu değildir. Hiçbir ilave malzeme kullanılmaz; ihtiyaç duyulan tek şey kaş almada çok kolay ama bir o kadar da etkili bir yöntem haline getirecek işinin ehli bir uzman ve pamuk ipliğidir.

İstenmeyen kaşlardan kurtulmak için iple kaş aldırmayı ve kaşlarınızın güzelce şekillendirilmesini istiyorsanız işini iyi yapan deneyimli bir estetiysen seçtiğinizden emin olun. Çünkü iyi birine yaptırmazsanız düzgün yapılmayacağından kıl dönmesi ve kırmızı kabarcıklarla sonuçlanabilir.