İnci beyazlığında güzel bir gülüşünüzün olmasını ister miydiniz? Gülümsemenizin güzelliğinizdeki en büyük etken olduğunu düşünüyorsanız bunu hayatınız boyunca sürdürmek isteyebilirsiniz.

Dişlerinizin ve gülümsemenizin güzelliğini korumak için dişlerinizde kesinlikle tam bir temizliğe ihtiyacınız var.

Günde en az iki kere fırçalayın

Çoğu dişçi, dişlerinizi sabah ve akşam olmak üzere, özellikle uyumadan önce günde iki kere fırçalamanızı önerir. Ancak, dişlerinizi günde 3 kereden fazla fırçalamamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Biraz fazladan zaman ayırın

Dişlerinizi fırçalamak için en az 2-3 dakika ayırdığınızdan emin olun. Dişlerinizi fırçalarken acele etmeyin ve iyice fırçalayın.

Çok sert fırçalamayın

Çoğu insanın dişlerine çok sert bir şekilde fırçalayarak zarar verdiğine inanabiliyor musunuz? Bu nedenle, dişlerinizi temizlerken ve fırçalarken nazik olun.

Diş etlerinize masaj yapmayı unutmayın

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra düzenli olarak diş etlerinize masaj yapmanız çok önemlidir. Bu masaj diş etlerinizin sağlığını korumanızda ve diş etlerinize güzel bir parlaklık kazandırmanıza yardımcı olur.

Kahveyi azaltın

Güzel gülüşünüz için kahve en tehlikeli tehditlerden biridir. Kahveyi mümkün olduğunca sınırlandırmaya çalışın.

Bu ipuçlarını takip etmenin yanı sıra, zengin karbonhidrat ve şeker içerikli tüketiminizi sınırlandırmaya çalışın ve günde en az bir kere diş ipi kullanmayı unutmayın.

Uzm. Dr. Gökçe KÜÇÜKYAZICI

hocam ben aklımdakı kötü düşüncelerı atamıyorum neden allah korusun ölecem ve delı olacam düşüncesı bunları atabılsem yada bunların ilacı olsa ne gu... devamı