Kişinin gülüşünden hoşnut olmadığı her durumda, estetik diş hekimliği devreye girer. Estetik diş hekimliği tedavileri sadece laminate ya da kaplama yapmak veya belli bir tedavi şeklini içermez. Diş hekimliğinin bütün dallarından yararlanarak, hastaya güzel bir gülüş sağlamayı hedefler.

Genellikle doğuştan renk değişiklikleri, çürüğe bağlı kırık dişler, aralıklı veya küçük dişler, estetik diş hekimliğiyle veya estetik tedavilerle çözülebilecek sorunlardır. Eğer hastanın dişlerinde bir sorunu yoksa ve sadece diş rengiyle ilgili bir sorun varsa, sadece diş beyazlatmayla dişleri çok güzel bir hale gelebilir.

Ama çürükler, aralıklar ve şekil bozuklukları söz konusuysa ve hasta ekonomik olarak çok fazla zorlanmak istemiyorsa, o zaman sadece diş dolgularıyla, bonding denilen sistemle hem çürükler tedavi edilir, hem de eksik olan diş maddesi yerine konulur.

Özetle estetik tedavi uygulamaları çok küçük dokunuşlardan, minik törpülemelerden bonding çalışmalarına, laminateden ortodontik tedaviye, diş eti uygulamalarından beyazlatmaya kadar geniş bir yelpazeyi içine alır. Bu tedaviler kişiye özel uygulanır. Hastayla karşılıklı konuşmalar ve hastanın beklentileri doğrultusunda hasta için en uygun tedavi şekli planlanır.

Op. Dr. Korkut ARSLAN

İç dudakların estetiği sonraki tamamen diş dudaklarin içinde kalmis yani kapali bir vulva görünümüne kavusabilirmiyim muayene ucretlimi bu amaliyat fi... devamı