Beslenme tarzınızın, cildinizin durumunu ve duruluğunu etkilediğini biliyor muydunuz? Bu gerçektir. Bir dahaki sefere şeker yediğiniz zaman dikkat edin. Eğer cildinizin formuna ve yapısına önem veriyorsanız, taze meyve, sebze, salata, sağlıklı besinler ve bol miktarda sudan oluşan iyi bir diyet tercih edin. Bu, en iyi doğal cilt bakımıdır.

Pürüzsüz, Sağlıklı Ve Genç Bir Cildin Sırrı Nedir?

Bunun cevabı olarak müthiş bir içecek tarifi veriliyor.

Uzmanlar şöyle diyor: “İnanın bana, her şeyi denedim. Ama bunu uyguladığımda, hiç tanımadığım insanlar yanıma gelip cildimin nasıl bu kadar sağlıklı göründüğünü sordular. Taze meyve ve sebze sularıyla yorgun bir ciltten kurtulabilirsiniz.”

Uzmanlar, canlı bir cilt ve sağlıklı bir cilt yapısı için sebze ve meyve sularından oluşan bir kokteyli öneriyor.

Uzmanlar, salatalık, kereviz, lahana, maydanoz, ıspanak gibi taze yeşil sebzelerin suyu ile güzel bir tat vermesi için bir parça elma suyunun karıştırılmasını söylüyor.

Uzmanlar ayrıca lezzetli olması ve enerji sağlaması için bu karışıma limon ve zencefil katılmasını da öneriyor.

Uzmanlar şöyle devam ediyor: “Kısa bir sure sonra cildinizin yeni, dolgun, göz alıcı ve ışıltılı bir hale geldiğini fark edeceksiniz. Daha fazla fayda için, her gün, kilonuzun yarısının 0.03 ile çarpımı kadar su için. Güzel bir cilt, vücudunuzun içinde neler olduğuyla ilgilidir. Kendinizi bu lezzetli, sağlıklı sebze sularıyla içten besleyin. O zaman cildiniz mükemmel görünecektir. Ayrıca siz de kendinizi muhteşem hissedeceksiniz.”

Güzel görünümlü sağlıklı bir cilde sahip olmak için bilinçli bir çabayla besleme tarzınızı iyileştirin. Ayrıca düzenli cilt temizliği için zaman ayırın ve bir egzersiz programına katılın. Bunlar vücudunuzun ve cildinizin ihtiyacı olan canlanmayı sağlayacaktır.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı