İstilacı cilt bakımı tedavilerinin maliyetini karşılamak ve riskini almak, güzelim cildinize bir boya kutusundan çıkmış gibi makyaj yapmak istemiyorsanız, işte harika bir cilde sahip olmanız için tamamı doğal yollardan oluşan yüz jimnastiği ya da başka bir değişle yüznastik!

Cilt egzersizlerinin günde iki kez gerçekleştirilmesi sadece 8 dakikanızı alacak ve olumlu etkilerini bir haftadan daha kısa bir sürede görebileceksiniz. Daha dinlemiş bakan gözler, kırışıklık ve ince çizgilerde yumuşamalar, hatları daha iyi belirginleşmiş çene ve boyun bölgesi ayrıca daha güzel dudak bükümleri görülebilecek sonuçlar arasında.

Ağırlık kaldırma hareketlerinin direnç nedeniyle kasları şekillendirdiği söylenir, dirence karşı yüz derisini güçlendirmek de, örneğin parmaklarla yapıldığı gibi, sıkılaştırma ve güçlendirme faydalarına benzer sonuçlar yaratır.

Hedefi düzgün bir şekilde belirlenmiş yüz egzersizlerinin başarabilecekleri arasında gözaltlarındaki mor halkaları hafifletmek ve gözleri aydınlatmak, yanakları gerdirip hatlarını belirginleştirmek ve çene ile boyun bölgesi hatlarını düzgünleştirmek sayılabilir.

Örneğin ‘Kırışıklık Düzeltici’ hareketi kaşların ortasındaki çizgilerin azaltılıp kaşların daha kalkık durmasına yardımcı olur.

‘Yanaklara Şarj’sa gözaltındaki çukurlaşmaların doldurulmasına faydalıdır.

‘Burun Jeneratörü’ yaşlanma belirtilerine karşı savaşmaya ayrıca minik kusurların gizlenmesine yardım eder.

Dr. Burcu YAMANGÖKTÜRK SOLAK

Benim cildimde lekeler var lazerden olmuştu bunun için ne yapmam gerekiyor Teşekkürler... devamı