Bir kadın olarak elbette diğer kadınlardan daha güzel görünmek istersiniz.

Güzel kadınlar her zaman övgü alır. Güzelliğinizi korumak için vücudunuzun her kısmına ayrı özen göstermelisiniz.

Güzel olmak için kişiliğinizi geliştirmeli, cildinize, gözlerinize, dudaklarınıza, ellerinize, ayaklarınıza vb özen göstermelisiniz.

Fransız pedikürüyle ayaklarınızın çekici ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu, kendi başınıza yapabileceğiniz basit bir işlemdir ve çok fazla zaman almaz.

Bu işlem özel bir yöntemle yapılır ve bunun çeşitli safhaları vardır.

Bunun için size gereken şeyler ılık su, İngiliz tuzu, ponza taşı, kütikül kesici, pamuk, beyaz oje ve asetona batırılmış bir kapatıcı fırçasıdır.

Fransız pedikürü aşağıdaki şekilde yapılır:

  1. İlk olarak ılık suya İngiliz tuzunu ekleyin. Ayaklarınızı bu suda bekletin. İngiliz tuzu, ayaklarınızı yumuşatacaktır.
  2. Ayaklarınızın yumuşak ve güzel olmasını sağlamak için ponza taşıyla sert bölgeleri ovun.
  3. Kütikül kesici aletle ayak tırnaklarınızın çevresindeki ölü deriyi temizleyin. Ölü deriyi keserken dikkatli olmalı, çok derin kesmemelisiniz.
  4. Ayaklarınızı sudan çıkarın ve iyi bir losyon sürün. Ayaklarınızı tekrar ılık suya sokun ve birkaç dakika bekleyin.
  5. Bir parça pamuğu oje çıkarıcıyla ıslatın. Tırnaklarınızdaki ojeyi bununla temizleyin.
  6. Beyaz bir ojeyle tırnaklarınızın uçlarını boyayın. Bir süre kurumasını bekleyin. Lekeli bir görüntü olmaması için bir kat daha oje sürün. Oje düzgün görünmüyorsa endişelenmeyin, bir sonraki adımda bunu düzeltebilirsiniz.
  7. Makyaj için kullanılan bir kapatıcı fırçasını asetona batırın. Fırçadaki asetonunun fazlasını kağıt mendille alın.
  8. Daha sonra bu fırçayla beyaz ojenin taşan kısımlarını temizleyin. İnce ve düzgün bir çizgi elde edene kadar buna devam edin. Bu işlemi yavaşça yapmalı ve çizginin eğri olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek Fransız pedikürünü kendi başınıza yapabilirsiniz. Bu, ayaklarınızın güzel görünmesi sağlayan kolay bir işlemdir. Eğer beyaz ojeyi süremiyorsanız, kalem şeklinde bir oje kullanın. Kalem şeklindeki bu ojeler piyasadaki en yeni ürünlerdir.

Bu kalemler ince ve düzgün bir çizgi elde etmek için beyaz ojeyi temizleme sıkıntısını giderecektir. Kalem şeklindeki bu ojelerle tırnaklarınızın ucuna ince ve düz bir çizgi çekebilirsiniz.

Uzm. Dr. Melis ŞENLİK

Bu lekem için size bundan 6 sene önce geldim sadık ahmet hastanesine siz bana güzel bir uygun fiyat da verdiniz ama benım imkanım olması o zmn yaptırm... devamı