Bebek: Bebeğinizin tepeden ayağa toplam uzunluğu 43 cm’dir, yaklaşık 1,4 kg ağırlığındadır. Bebeğiniz dolgunlaşmaya ve kendi vücut ısısını kontrol edebilmeye başlar. Göz kapakları ve kirpikler tamamen gelişmiştir ve saç telleri kalınlaşmaktadır. Başı ve vücudu artık bir yeni doğan bebeğinki gibi orantılı hale gelmiştir. Elleri ve tam oluşmuş tırnakları uzamaktadır.

Anne adayı: Rahminiz göbeğinizden yaklaşık 10-11 cm yukarıdadır ve bebeğiniz kaburgalarınızı itmeye devam ettikçe, doğuma daha 10 haftanız olduğuna inanmak zordur. Pelvis ve karında da daha fazla rahatsızlık hissedebilirsiniz. Muhtemelen haftada 0,5 kg almaktasınız.

Haftanın tüyosu: Bebeğin çevresini saran ve amniyon sıvı içeren keseye su kesesi denir. Genellikle doğumun başlangıcına kadar patlamaz ancak erken patlarsa, enfeksiyon riskiniz artacağından derhal doktorunuzu arayın.

Op. Dr. Hakan PEKER

Mrb ben tup bebekle hamile kaldim 34.haftada uyluk kemiginde gerilik var dedi doktorum suanda 34.haftadayim degerim 62.69mm 32w3d 30. Haftamda 55.88mm... devamı