1. Siz çocuğunuzun demir attığı çıpa ve onun güvenli limanısınız. Onun sizi yönetmek , anlamak , duygularını , kendisini rahat ve kontrol altında hissetmesini sağlayacak şekilde yönlendirmek gibi konularda ihtiyacı var.
  2. Çocuğunuzun gelişimini hızlandırmaya çalışmak daha çabuk ilerlemeye değil aksine endişelere ve gereken sonuçlara ulaşamadığını düşünmesi yüzünden pes etmesine neden our.
  3. Zor dönemlerden geçerken ebeveynlik yeteneklerinizi sorgulayabilir ve bir şeyleri yanlış yapıp yapmadığınızı merak edebilirsiniz . Böyle şeyler hissettiğinizde kendinize sık sık bu çağdaki tüm çocukların bazen yanlış davranmalarının normal olduğunu hatırlatın.
  4. Çocuğunuzun sizinle olan güvenli ilişkisi çerçevesinde provala yaparak ortaklaşa oynama stili geliştirmesine yardımcı olun. Bu şekilde oyun arkadaşlarıyla kaçınılmaz olarak gireceği güç mücadelelerinden de uzak kalacaktır.
  5. Ebeveynlerin çoğu çocuklarının isteyerek ve kasten yaramazlık yaptığına inanırlar. Aslında bu yaştaki çocukların her ikisini de yapmak için gerekn becerileri henüz gelişmemiştir.

Dr. Canan YILDIRIM

iyi günler oğlum 2 buçuk aylıkken bazadan düştü ve düştüğü gün çok fazla uyuyordu zorla uyandırmaya çalışsamda uyanıp tekrar hemen uyuyordu bir kaç gü... devamı