Balcı, ''Yeşilay Türkiye Buluşmaları'' kapsamında Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi dolaşarak alkolün zararlarına dikkati çektiklerini belirtti.

Dünyada ve Türkiye'de alkolle mücadele için bir platform olmadığını ifade eden Balcı, alkolle mücadele kapsamında yeni bir yapılanmaya gittiklerini söyledi.

''Türkiye Ulusal Alkol Konseyi'' adı altında çalışma yaptıklarını kaydeden Balcı, ''Alkolle mücadele eden Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında topluyoruz. Bu tek çatıyı yurt dışına taşıyarak bir 'alkol çerçeve sözleşmesine' doğru götürmek istiyoruz. Bunun startını dünyada ilk defa Türkiye vermiş olacak. Bu çalışma kutsal bir iş olacak,'' dedi.

''Alkolde basın ve çevre engeli var,'' diyen Balcı, sivil toplum ve kamu kuruluşlarını harekete geçirerek artan alkolizmi önleme gayretinde olacaklarını bildirdi.

SLAYT: ALKOL KULLANIMI HAKKINDA EN YAYGIN SÖYLENTİLER

Alkolün uyuşturucuyla beraber dünyanın en büyük vebası olduğunu ifade eden Balcı, şöyle konuştu:

''Ülkemizde alkol bağımlılığı için 725 müracaat var ama yatak sayımız 600 adet. Bunları tedavi edemiyoruz. Bunu halletmek istiyoruz. Ülkemizin bugünü ve geleceğini ilgilendiren bu çalışmada en büyük sorumluluk medyaya düşüyor. Bu çalışmalara medyadan ne kadar fazla duyurulursa o kadar etkili olacağız. Etkili olmak başarılı olmanın ön kapısıdır. İyi ki Başbakanımız var. Yeşilay'ın en büyük destekçisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Başbakan'ın desteği bizi çok mutlu ediyor. Bağımlılıklar konusunda çok duyarlı davranıyor.''

Mecliste tüm milletvekilleriyle ''Yeşilay Dostluk Grubu'' oluşturma çalışmaları bulunduğunu kaydeden Balcı, grubun kurulması halinde bütün yasa çalışmalarına müdahale edeceklerini söyledi.

ALKOLİZM TESTİ YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Vali Şükrü Kocatepe ise insanlığın huzuru ve sağlığı için Yeşilay'ın faaliyetlerinin çok önemli olduğuna işaret etti.

Yeşilay'ın fedakârca ve özveriyle çalışan bir kuruluş olduğunu belirten Kocatepe, çok fazla kamu desteği olmasa da görevlilerinin özveriyle yoluna devam ettiğini kaydetti.

Vali Kocatepe, ziyaretin anısına Balcı'ya bakır tepsi hediye etti.

Ziyarette, Yeşilay Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Mustafa Timurbanga da hazır bulundu. 

Op. Dr. Salih AYDIN

fransada yasiyorum bel fitigi,siyetik,var dedi turkiyedeki dr da burdaki dr da burdaki dr lar endeskopik olmaz iler lemis dedi ,turkiyedeki 2 cm ile5 ... devamı