Sağlıklı Yaşlanmak

Sağlıklı Yaşlanmak

1950’lerde doğan kişiler için sağlıklı yaşlanmak önemli bir gündem maddesidir. Endişe duyduğunuz konular ister kilo almak, cinsel güç kaybı ister kronik hastalıklar olsun, sağlıklı yaşlanmanın anahtarı sağlıklı bir yaşam biçiminden geçer. Sağlıklı ve dengeli beslenerek, küçük porsiyonlar yiyerek ve fiziksel aktiviteyi günlük rutinin bir parçası haline getirerek sağlıklı yaşlanma adına büyük bir adım atmış olursunuz. Hatta daha sağlıklı bir yaşam tarzını seçmek için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız.

Sağlıklı yaşlanmak için – sınırlayıcı diyetler, besin ilaveleri ya da yaşlanmayı durdurabileceğini hatta geriye çevirebileceğini iddia eden pahalı tedaviler gibi yaşlanmayı geciktiren yöntemlere başvurmayı düşünüyorsanız, dikkatli olun. Sağlıklı yaşlanmak için hızlı bir çare yoktur. Ne satın aldığınızın farkında olun ve tuzaklara düşmeyin. Yaşlanmayı geciktiren bir çok terapi, bulundukları iddianın arkasında duramamaktadırlar.

Sağlıklı Emeklilik

Sağlıklı Emeklilik

Çoğu yetişkin yıllarca sağlıklı bir emeklilik hayali ile yaşar. Emekliliğinizi planlıyor ya da emekli olmak üzereyseniz, sağlıklı bir emekliliği garanti etmek için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

En başta, metabolizmada ve cinsel güçte olan değişikliklerden tutun, görme gücüne ve damar sağlığına kadar, yaşlandıkça nelerin sizi beklediğini öğrenin. Sonuç olarak sağlıklı bir emeklilik hayali sağlıktan geçer. Bundan sonra ise, düşme risklerini azaltmaktan güvenli bir şekilde araç kullanmaya ve hafıza kaybını nasıl engelleyebileceğinize kadar, sağlıklı bir emekliliği nasıl sürdürebileceğinizin yöntemlerini belirleyin.

Sağlıklı emekliliğin bir başka önemli tarafı ise uzun vadeli bakımdır. İleride acele kararlardan kaçınmak için seçeneklerinizi şimdiden belirleyin, ne tür bir bakım ve aynı zamanda nasıl finanse edileceği hakkında düşünün.

Bakıma Muhtaç Olan Yaşlılar

Bakıma Muhtaç Olan Yaşlılar

Başkalarına muhtaç olan yaşlılar için sürekli gereken bakım evde sağlanabilir. Hatta doğru türden bir evde bakım hizmet türü, bakıma muhtaç olan yaşlıların bağımsızlıklarını arttırarak mümkün olan en yüksek hayat kalitesini sunabilir.

Yaşlandıkça ihtiyaç duyduğunuz şeyleri düşünüyorsanız, bakıma muhtaç olan yaşlılar için mevcut olan hizmetleri inceleyin. Örneğin, evde bakım hizmetlerinin sundukları destek, bakıma muhtaç olan yaşlılara diş bakımından ve fizik terapisinden beslenme danışmanlığına, ev temizliğine, yemek hazırlanmasına ve arkadaşlığa kadar birçok alanda fayda sağlayabilir.

Bakıma muhtaç olan yaşlılar için mevcut olan seçenekleri değerlendirmek için doğru soruları önceden sorun. Firmanın niteliklerini, kalitesini, fiyatını ve sunulan özel hizmetleri araştırın. Ne kadar çok bilgi edinirseniz, ihtiyaçlarınıza en uygun sağlık hizmetleri kuruluşunu ya da firmayı o kadar kolay seçebilirsiniz.

Dyt. MELTEM ŞENİZ TOKSOY

35 Yaşındayım ben her bayan gibi sağlıklı yaşlanmak için Co-enzyme Q10 içe bilirmiyim hariçten aldığım antideprasan ilacım var zarar olurmu... devamı