Sağlıklı ve parlak saçlar için elzem saç bakım ipuçlarıSaç bakımı konusunda kafanız mı karışık? Saç bakımıyla ilgili piyasada onlarca seçenek olmasına rağmen bu yöntemler arasından size en uygun olanını seçmek de bir o kadar zorlaşıyor.

Hatta size uygun saç bakım yöntemini seçerken buna ekstra özen göstermeniz gerekir.

Bunun nedeni saçın insanın en önemli zenginliklerinden biri olmasıdır.

Dış görünümünüzü çekici kılmada saçın rolü büyüktür.

Uygun olmayan, kötü bir saç bakımı, harika görünümünüzü bir anda aşağı çeker. İşte, etkili saç bakımı ile ilgili önemli ipuçları:

Daha güzel saçlar için basit ipuçları!

Kepek sorununuz mu var? O halde özellikle kepek sorunu olanlar için bazı öneriler:

  • Saç derinize, Bektaşi üzümü ve badem yağı karışımı ile masaj yapın. Bu karışımı bir süre saçınızda beklettikten sonra saçınızı iyi bir bitkisel şampuanla durulayın.
  • Eşit miktarda zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve limon suyunu bir kaba boşaltıp bu karışımı bir süre ısıtın. Isınmış karışımı saçınıza yedirdikten sonra başınızı sıcak bir havluyla sarıp 15 dakika bu halde bekleyin. Saçınızı şampuanla yıkayın.

Sağlıklı ve parlak saçlara mı sahip olmak istiyorsunuz? O halde aşağıdaki ipuçlarını deneyin:

  • Yumurta akı ve yoğurttan oluşan bir karışımı saçınıza sürüp bir süre beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu karışım, herhangi bir saç kreminden çok daha etkili olmanın yanı sıra saçlarınıza da parlaklık ve sağlık kazandırır.
  • Ilık suya birkaç damla sirke damlatın ve saçınızı son durulamada bu sirkeli su ile durulayın.  Bu basit ipucu, mat ve yıpranmış saçlara ekstra parlaklık ve canlılık kazandırır.
  • Bir avuç Bektaşi üzümünü iki saat boyunca bir bardak sütte bekletin. İki saat sonra, bu üzümleri ezerek elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı saçınıza uygulayın. Karışımı bir süre saçınızda beklettikten sonra ılık suda şampuanla yıkayın.
  • Kulağa garip gelse de saçınızı hafta bir çayla durulamak saça sağlık kazandırır.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı