Cildinizdeki lekelerden, izlerden, kırışıklardan ve sarkmalardan kurtulmak istiyor fakat dermabrazyon gibi cildin soyularak tedavi edildiği yöntemlerden korkuyorsanız sizler için güzel bir haberimiz var! Q-switched Nd-YAG lazer teknolojisiyle uygulanan karbon peelingi yaptırdığınız için pişman olduğunuz dövme izlerinizi sildirmek için bile tercih edebilirsiniz. Peki, nasıl uygulanır, kaç seans sürer ve ne kadar etkilidir? İşte tüm merak ettiğiniz soruların cevapları;

Karbon Peeling Uygulaması
İlk etapta cilt karbon kremle kaplanmaktadır daha sonra kremle kaplanmış bölgelere lazer atışları verilerek yüzeydeki deri tabakası karbonla birlikte buharlaşarak yüzeyden kalkıyor. Sadece 15 dakika içinde hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisi gerçekleşirken hücrelerde kolajen üretimi destekleniyor. Uygulama sonrasında diğer peelingler gibi cildinizde kabuklanma ve kızarıklık oluşmamaktadır.

Kaç Seans Sürer
Ciltteki deformasyona bağlı olarak 1 hafta aralıklarla 10 seans uygulanması tavsiye edilmektedir. Kısa sürede etkisini görebileceğiniz karbon peelinginin hiçbir yan etkisi yoktur.

Etkisi
Karbon peelingi ilk seansta bile cildinizdeki lekelerin açıldığını, porlarınızın sıkılaştığını, canlılık, parlaklık ve pürüzsüzlük kazandığını görebilirsiniz.

Op. Dr. Mert DEMİREL

nasıl bir uygulama gerekli ve ameliyat kesin cözüm mü yan etkileri olur mu... devamı