Interkostal Nevralji, kaburgaların arasındaki adaleleri destekleyen sinirler içeren nadir bir ağrı durumudur. Interkostal nevralji hastaları, göğüs kafesi etrafında toplanan ağrı yaşanmaktadır. Ağrı genellikle fasılalıdır ve spazmodiktir, şiddeti çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Hastalar sinirlere zarar veren bir hasarın veya sıkıştırıp acıtan bir dejeneratif zarar veya başka türlü sinirlere zarar veren etkenlerin neden olduğu interkostal nevralji geliştirebilir. Genellikle, kişiler nefes alırken, öksürürken ve kahkaha atarken ağrı çekebilir. Tazyik sırasında ağrı yaşayabilirler. Interkostal nevralji sızlama, hissizlik, kaşıntı veya ağrı, bazen çeşitli zamanlarda bunların tamamının yaşanması şeklinde kendini gösterir. Bazı durumlarda, ağır yakıcıdır ve bazen "yıldırım çarpması” gibi olmak şeklinde tarif edilir.

İLGİLİ MAKALE

Postherpetik Nevralji

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

merhaba hocam vajinoplasti ve labioplasti amelyatları aynı anda yapılırmı iyileşme süresi nedir vede ikisnin beraber ameliyat ücreti nedir acaba şimdi... devamı