Dişleri uzun gösteren diş eti estetiği nasıl yapılır?

Dişleri uzun gösteren diş eti estetiği nasıl yapılır?
Bazı bireyler gülümsedikleri zaman dişleri kısa, diş etleri ise uzun görünebilir. Dişlerin kısa görünmesi, kişiye daha şişman bir görüntü verir. Diş etlerinin uzun görünmesi ise, otomatik olarak kötü bir görüntüye neden olur.

Böylesi durumlarda, kişilere pembe estetik yapmak en doğru yöntemdir. Diş eti ile diş arasında cep diye tabir edilen bir alan vardır. Bu alanın kemiğe kadar olan mesafesi hekim tarafından ölçülerek, bu mesafe lazer ile kesilebilir.

Bu yöntemin kafalarda canlandırılması için, manikür gibi düşünülmesinde yarar vardır. Yani diş etlerindeki kesimin, tırnak etlerindeki kesim gibi olduğu düşünülebilir. Yani diş etleri yukarı doğru lazerle sıyrılır. Bu işlem, mesafenin hekim tarafından ölçülmesiyle yapılır. Genellikle elde edilen sonuçlar, kişiyi tatmin edecek düzeyde olur.

Diş eti ne kadar kesilirse, diş de o kadar büyüyecektir. Örneğin diş eti 3 milimetre kesildiğinde, diş de 3 milimetre büyümüş olacaktır. Böylece kişi ikili bir kazanım elde eder. Yani kişi güldüğünde hem diş etleri daha az görünür hem de dişleri daha büyük hale gelmiş olur.

Eğer hekim işini düzgün yaparsa, kesilen diş etlerinin eski haline gelmesi mümkün değildir. Yani kesilen doku, kesildiği yerde kalır. Kişi ömür boyu bu şekilde kalır ve bir daha böyle bir uygulama yaptırmak zorunda kalmaz.