Amerikan Sağlık Birliği Dergisi'nde yayımlanan bir araştırmada, bilim insanarı 18 ay boyunca soğuk algınlığına karşı 161 kişiye her gün düzenli olarak D vitamini, 161 kişiye de plasebo verdi.

Araştırma sonucunda soğuk algınlığı belirtilerinde iki grup arasında önemli bir farklılık bulunmadığı, sonuçların birbirine yakın olduğu kaydedildi.

Cardiff Üniversitesi Soğuk Algınlığı Merkezi'nden Prof. Ronald Eccles da, D vitaminin bağışıklık sistemi için önemli olduğuna dair yeterli veri bulunmadığını ifade ederek, tamamlayıcı tedavilerin kışın bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için destek sağlayabileceğini söyledi.

SLAYT: DOĞAL GRİP VE NEZLE İLAÇLARI

Prof. Eccles ayrıca, insanların bağışıklık sistemlerinin birbirinden farklı olabileceğini, tamamlayıcı tedavilerin kişiden kişiye farklılık gösterebileceğini de sözlerine ekledi.

Bilim insanarı genellikle yetişkinlerin yılda 2 veya 4, çocukların ise 10 kez soğuk algınlığına yakalandığını hatırlattı.

Cilt için hayati öneme sahip D vitamininin çoğu güneşten alınırken; yumurta, balık ve kahvaltılık tahıldan da sağlanabiliyor. 

Prof. Dr. Kaan AYDOS

iyi günler hocam ateşli silah yaralanmasından dolayı bağırsak ameliyatı oldum bu ameliyattan penisten sperm gelmemeye başladı daha önceden herşey norm... devamı