Prof. Dr. Sinan ZEREN

Prof. Dr. Sinan ZEREN

Üroloji
  • İlçe: BEŞİKTAŞ
  • Şehir: İSTANBUL
10917 Kez izlendi

Endoskopik Taş Cerrahisi konusunda yıllardır sürdürdüğü çalışmaları ile tanınan, Türkiye'nin her yanında ameliyat ettiği binlerce hastası olan Prof. Dr. Sinan ZEREN, özellikle PERKÜTAN BÖBREK CERRAHİSİ'nin Türkiye'de yaygınlaşması için yoğun çaba harcamış deneyimli bir cerrahtır. 15 yılı aşan sürede 2000'den fazla böbrek taşının bu yöntemle tedavi edilmesine ve endoskopik böbrek taşı cerrahileri konusunda deneyimli üroloji uzmanlarının yetişmesine önemli katkılar sağlamıştır. 

Prostat büyümesinin endoskopik (kapalı) cerrahi tedavisi olan TUR ameliyatı ve son yıllarda dünyada yaygın kabul gören GreenLight Lazerle Prostat ameliyatını uzun süredir başarı ile uygulayan cerrahlardandır.

Böbrek taşları ve prostat cerrahisi yanında komplike idrar yolu darlıkları ve ürolojik kanserlerin cerrahi tedavilerinde de yıllardır sürdürdüğü çalışmaları ile yoğun deneyim sahibidir.

 

Özgeçmiş

1960 yılında Ankara'da doğdu. 1984'te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 'nden mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'nda iki yıllık zorunlu hizmetle başladığı hekimlik yaşantısına aynı üniversite Üroloji Anabilim Dalı'ndaki uzmanlık eğitimi ile devam etti. 1991 yılında Üroloji Uzmanı olduktan sonra aynı üniversitede çalışmalarını sürdürdü. 1992 yılında A.B.D Los Angeles California Southern California Üniversitesi Üroloji Departmanı 'nda Endoskopik Taş Cerrahisi ve Ürolojik Kanserlerle ilgili çalışmalarda bulundu ve bu alanlarda çok sayıda cerrahi operasyona katıldı. 1996 ve 1997 yıllarında A.B.D New York Long Island Jewish Medical Center Üroloji Departmanı 'nda Endoskopik Taş Cerrahisi operasyonlarına ve Prostat hastalıkları ile ilgili tedavi ve araştırmalara katıldı. 1997 yılında Doçent ve 2003 yılında Profesör ünvanlarını aldı. 2004 yılında atandığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden ve üniversiteden 2007 yılında ayrıldı. 2010 yılına kadar İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde ameliyatlarını gerçekleştirdikten sonra Eylül 2010'da yeni açılan Acıbadem Fulya Hastanesine geçti. Halen aynı hastanede ekibiyle birlikte tam zamanlı olarak ameliyatlarını sürdürmektedir.

 

Üyesi Olduğu Mesleki Dernek ve Kuruluşlar

-Türk Tabipler Birliği

-Ürolojik Cerrahi Derneği

-Minimal İnvaziv Üroloji Derneği

-Türk Üroloji Derneği

-Endoüroloji Derneği

-Çukurova Üroloji Derneği

-Endourological Society

-American Urological Association (AUA)

-European Association of Urology (EAU)

Daha fazla göster

Prof. Dr. Sinan ZEREN tarafından cevaplanan sorular

Tümü

bilgi talebi

Sayın Hocam; Azoosperm teşhisi konulan tahlil sonucunu değerlendirirseniz sevinirim: FSH : 11,38 (1,5 - 12,4) LH : 6,12 (1,7 - 8,6) Prolaktin : 27,36 (4,04 - 15,2) Total Testosteron : 3,82 (9,9-27,8) Şimdiden teşekkür ederim
Sinan ZEREN Bir endokrin hastalıkları uzmanı ile görüşmenizi öneririm. İleri tetkik gerekecektir.

tas dusue

Doktor bey esim tas dusuruyomus agrisi cok dusuremedi kirdirmak istiyoruz acaba sigortaya baglimi fiat verebilirmisiniz rica etsem
Sinan ZEREN Acıbadem Fulya Hastanesinde SGK geçerli değil. En uygun tedavi yönteminin belirlenmesi için tetkikleri ile birlikte muayene olması gerekir. Geçmiş olsun dileklerimle.

penis kırılması

Doktor Bey Merhaba penisim ereksiyon haline yakınken sağa doğru büktüm penisimden birses geldi morarma şişme olmadı fakat ereksiyon halinde sağa dogru yatmaya basladı yakında evlenıcem ve hayat benım ıcın zından oldu acaba kırılma mı oldu zedelenme mı oldu doktorlara gıdıyorum fotograf cek gel dıyolar kımse tam anlamıyla ılglenmıyor.Durum sızce nedır bana bır ufuk acarmısın lutfen.
Sinan ZEREN Ereksiyon halindeki görüntü ile birlikte bir üroloji uzmanına muayene olmalısınız.
Akıllı Lens Ameliyatı