Op. Dr. Salih AYDIN

Op. Dr. Salih AYDIN

Beyin ve Sinir Cerrahisi
 • İlçe: PENDİK
 • Şehir: İSTANBUL
7120 Kez izlendi

1971 Tokat doğumlu. 1988 yılında Tokat Gazi Osman Paşa lisesinden mezun oldu.1997 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1988-2000 yılları arasında Trakya üniversitesi Adli Tıp Bölümünde eğitim aldı. 2000-2006' da İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde Beyin Cerrahi A.B.D. dan ihtisasını aldı. Univ.Degli Studi Di Napoli Federico II' de üç ay klinik gözlemci olarak aktif ameliyatlara katıldı. İtalya dönüşü mecburi hizmetini İstanbul Paşabahçe Devlet Hastanesin' de yaptı. Bu süre zarfında Almanya' da Karlsbad' da Prof. Dr. med. Jurgen Harms yanında spinal cerrahide kendini geliştirmek üzere üç klinik gözlemci olarak kaldı. Paşabahçe Devlet Hastanesinde kaldığı süre içinde beyin cerrahisinin her alanında hizmet verdiği gibi özellikle endoskobik endonazal hipofiz cerrahisi başta olmak üzere omurga cerrahisi ağırlıklı çalıştı. Halen İstanbu Kurtköy' de  Emsey Hospital' de görev yapmakta olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Eğitimi ve katıldığı kurslar:

1. Endoscopic Endonasal Skull Base Surgery, 6th International Hands-on Workshop, Naples, Italy, 2006

 1. 3rd Meeting Beneventano di Neurochirurgia, Benevento, Italy, 2006
 1. Ballon Khyphoplasty Surgeon Training Program, Salzburg, Austria, 2007
 2. Transsphenoidal surgery for pituitary adenomas, Vienna, Austria, 2007
 3. Neuroendoscopy Course, Versailles, France, 2007
 4. Neural Theraphy of Huneke Part I&II, Istanbul, Turkey, 2006
 5. Basic Course in Laboratory Animals Science, Kayseri, Turkey, 2005
 6. IVth International Congress on Cerebral Venous System and Meningiomas &Annual Meeting of Turkish Neurosurgical Society, Istanbul, Turkey, 2002
 7. Spinal Fusion Symposium of Turkish Neurosurgical Society, Eskisehir, Turkey, 2002
 8. Surgery of spine and peripheral nerves, Malpractice, Complications, Analysis Symposium, Bodrum, Turkey, 2003
 9. Annual Meeting of Neurvous System Surgery Society, Istanbul, Turkey, 2005
 10. Hydrocephalus Symposium of Turkish Neurosurgery Society, Aydin, Turkey, 2001
 11. Endoscopic Hypophyseal Surgery, 3rd Feyyaz Berkay Days, Istanbul, Turkey, 2005
 12. XVth Annual Meeting of Turkish Neurosurgical Society, Antalya, Turkey, 2001

Uluslararası yayınları :

 1. Cavallo LM, de Divitiis O, Aydin S, Messina A, Esposito F, Iaconetta G, Talat K, Cappabianca P, Tschabitscher M.: Extended endoscopic endonasal transsphenoidal approach to the suprasellar area: anatomic considerations--part 1. Neurosurgery. 2008 Jun;62(6 Suppl 3):1202-12. (6 Suppl 3):1202-12.
 2. Cavallo LM, de Divitiis O, Aydin S, Messina A, Esposito F, Iaconetta G, Talat K, Cappabianca P, Tschabitscher M.: Extended endoscopic endonasal transsphenoidal approach to the suprasellar area: anatomic considerations--part 1. Neurosurgery. 2007 Sep;61(3 Suppl):24-33; discussion 33-4. Review.
 3. Erdine S, Yucel A, Cimen A, Aydin S, Sav A, Bilir A.: Effects of pulsed versus conventional radiofrequency current on rabbit dorsal root ganglion morphology.Eur J Pain. 2005 Jun;9(3):251-6.
 4. Aydin S, Cavallo LM, Messina A, Dal Fabbro M, Cappabianca P, Barlas O, De Divitiis E.: The endoscopic endonasal trans-sphenoidal approach to the sellar and suprasellar area. Anatomic study. J Neurosurg Sci. 2007 Sep;51(3):129-38.

Kitap :

 1. Anatomy and Surgery of the Endoscopic Endonasal Approach. In: Endoscopic Pituitary and Skull Base Surgery,. Cappabianca P, Cavallo LM, de Divitiis(eds). Tuttlingen, Germany, 2008.
İlgi alanı: Bel fıtığı, boyun fıtığı , karpal tuner sendromu, omurilik kanal darlığı, tam emdoskopik lomber disk ameliyatları
Daha fazla göster

Op. Dr. Salih AYDIN tarafından cevaplanan sorular

Tümü

skolyoz hk.

selamun aleyküm hocam, 15 yaşında bir oğlum var.Altı yıldan beri taekwondo yapmaktadır.Belindeki ağrıdan dolayı MR çekildi.Genç bu spora verdiği emeği heba etmek istemiyor.Ama doktoru bu sporu bırakması gerektiğini söylüyor.Biliyorumki umutsuz yaşanmaz önce ALLAH (cc) sonra sizden umudumun yeşereceğini inanıyorum.01/01/2016 tarihinde rabbim nasip ederse muayene için size geleceğiz.
Salih AYDIN Filmlerle birlikte değerlendirirsek daha güzel olur

tırıgonosefali

hayırlı sabahlar hocam:benim oglumda doguştan tırıgonosefali teşisi kondu ameliyat ettirmek istememe ragmen kan degerleri çok düşük oldugu için olmadı .şimdi tedavimizin ardından uzun birzaman sonra kan degerleri normale döndü .çoçugum şimdi 15 aylık: benim sorum ameliyat için belirli zaman varmı bana söylenen yaşına kadar amaliyatını yaptırın denmişti .cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Salih AYDIN Doktorsalihaydin.com adresinden iletişim bölümünden filmleri gönderin bakalım Yardımcı oluruz

bel fıtığı

Hocam merhaba öncelikle bende yaklasik 2 senedir fitik var artik cok rahatsiz etmeye basladi pasabahce devlet hastanesine uğur özdemir'e gittim fıtığım belim tam ortasinda dedi ve her iki tarafdanda girilmesi lazim dedi ve uzun bir ameliyat dedi yaklasik 8 -9 saatlik bir ameliyat sizce ne yapmam lazim ben size ameliyat olmak istiyrm annemin boyun fitik ameliyatinida siz gerceklestirdiniz cok sağolun allah razı olsun sizden.
Salih AYDIN Filmleri görelim
Akıllı Lens Ameliyatı