Prof. Dr. Kaan AYDOS

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Üroloji
  • Kurum: Muayenehane
  • Tel: 03124373121
  • Web Adresi:http://www.kaanaydos.com.tr
  • Adres: Mahatma Gandi Caddesi 19/7 Gaziosmanpaşa / ÇANKAYA / ANKARA
30814 Kez izlendi

1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1986 yılında aynı üniversitede Üroloji Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak girdi. Üroloji uzmanı olarak görevine devam eden Dr. Aydos, 1997 yılında Üroloji Doçenti, 2003 yılında da Üroloji Profesörü ünvanını edindi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Infertilite Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulmasına aktif olarak katılmıştır. Halen, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi ve Üreme Sağlığı Merkezi Müdür Yardımcısı olarak aktif çalışmasına devam etmektedir.

Dr. Aydos, akademik hayatında 1 yıl süreyle İtalyan Hükümeti Bursundan yararlanarak İtalya Valduce Hastanesi Androloji Departmanında infertilite ve erektil disfonksiyon konularında bilgi ve tecrübesini artırmıştır. Bu yıllarda, dünyada ilk defa başlanılan sperm mikroenjeksiyonu uygulamalarını yakından takip etme olanağı bulmuştur.

Ayrıca, Belçika’da Tüp bebek ICSI üzerine SIMAF Schoysman Infertility Management Foundation’da uygulamalı kurs almıştır. 1999-2000 yıllarında, GATA ÜYT Merkezinde 6 ay IVF ve 2 ay da uygulamalı mikroenjeksiyon eğitimi görmüştür.

Dr. Aydos’un 100’e yakın bilimsel dergide makalesi yayınlanmış olup, çok sayıda kitap bölümü yazarlığı ve editörlüğü yapmıştır. Özel ilgi alanı olarak Gelişimsel Üreme Biyolojisi ile ilgilenmekte olup, bu konuda araştırmalar yapmaktadır. Yakın tarihte Türk Androloji Derneği bünyesinde aynı isimli bir çalışma grubunun oluşturulmasına öncülük etmiştir.

Dr. Aydos evli ve bir çocuk babasıdır.

İlgi alanları: Sperm analizi, Sperm şekil bozukluğu, sperm hareket bozukluğu, Mikro Tese, Klinefelter sendromu, Erken Boşalma, Erkekte Sertleşme bozukluğu, Erkeklerde kanal tıkanıklığı, Erkeklerde kısırlık tedavisi, Azospermi tedavisi, Varikosel, Tüp Bebek, Başarısız Tüp Bebek, İnfertilite, Kısırlık, 

Daha fazla göster

Prof. Dr. Kaan AYDOS tarafından eklenen makaleler

Tümü

Prof. Dr. Kaan AYDOS tarafından cevaplanan sorular

Tümü

azosperm

Kolay gelsinhocam esim azosperm hastasi biyopsi yapildi ve sonuç maturaayon arresti cikti dondurulmuş spermlerimizde var ve bu ay tedaviyi baslicaz sorum maturasyon arresti nedir tedavisi varmidir yardimci olursaniz çok sevinirim ..
Kaan AYDOS Daha önce biyopsi ya da TESE yapılıp sperm bulunamayan ya da maturasyon arresti çıkan olguların bir kısmında, bir süre hormon tedavisi sonrası sperm üretimi düzelebiliyor. Bu konuda http://www.kaanaydos.com.tr/tese-ile-sperm-cikmadi-ne-olacak.html sayfasında daha geniş bilgi bulabilirsiniz. Hasta sonuçlarımızı ise http://www.kaanaydos.com.tr/tese-ile-sperm-bulunamayan-azoospermi-hastalarinda-tedavi-sonuclarimiz.html sayfasında görebilirsiniz. İsterseniz kanda “Tam kan analizi, AST, ALT, GGT, Bilüribinler, AFP, beta HCG, Total PSA, FSH, LH, Estradiol ve Testosteron” hormonlarına baktırıp bir gün gelin, hemen tedavinize başlayalım. Tedavi şemasını http://www.kaanaydos.com.tr/wp-content/uploads/2013/05/TESTİKÜLER-AZOOSPERMİ-TEDAVİ-ŞEMASI.pdf sayfasında bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sayfaları da inceleyin: http://www.kaanaydos.com.tr/tese_sonucu.html http://www.kaanaydos.com.tr/haploid.html Saygılarımla.

Maturasyon Aresti

Hocam Merhaba Ben 14 yıllık evliyim 9 defa tüp bebek denemesi yaptırdım birçok iğne ve ilaçlarda kullandım... Sperm çıkışım var morfolojilerim oat sperm çok kötü Maturasyon Aresti dendi... 2 defa Tese ameliyatı oldum bir defada Pesa ameliyatı oldum.... en sonki Tese Ameliyatımda 2 tesislerimde açıldı epididimleride açtılar... Spermlerin hepsinin aynı olduğu söyleniyor..... Prgnyl 6 ay boyunca 5000 lik kullandım yanında birçok hap ve bitkisel ilaçlarda kullandım... patolojiye gönderildi yine aynı hocam... 8 yıl önce sizin yanınızdada tedavi olmuştum 3 kere tüp bebekte sizin olduğunuz cebeci hastanesinde yaptırmıştım.. ordada olmamıştı... 25 tane yumurta toplanıyor 22 tanesi döllendiriliyor 2- 3 tane embriyolar gelişiyor.. 2. kaliteye yakın embriyolar 3.gün transfer ediliyor.. ama hepside olumsuz hocam... ümidimizi yitirmeden uğraşıyoruz... bana tavsiye edeceğiniz ilaç yada tedavi yönteminiz varmı ? yoksa kök hücreyi bekleyelimmi.. ? kök hücrenin bana faydası olurmu ? yorulduk artık hocam...
Kaan AYDOS Lütfen bir gün gelin, detaylı olarak konuşalım. Tetkiklrinize bakalım. Eğer yapılacak bir şey varsa, elimden geleni yaparım.

Dna hasari orani %66

Hocam merhaba, apoptotik sperm hucre dna hasar degerim %66 cikti. Sperm sayisi 98 milyon/ml, toplam hacim 5 ml, toplam sperm 490 milyon adet, morfoloji %14, a+b+c hiz toplami %71 cikti. Sizce nasil bir tedavi olmaliyim? Bu halde gebelik olusursa bebekte saglik acisindan risk olusur mu ? Tsk...
Kaan AYDOS Bu jkonuda http://www.kaanaydos.com.tr/sperm-dna-dosyasi-2.html sayfasında detaylı bilgi verdim. İsterseniz sizi muayene ettikten sonra daha sağlıklı bilgi verip, tedavinize başlayabiliriz. Saygılarımla.

Prof. Dr. Kaan AYDOS yorumları

Tümü

Sorumu yanıtsız birakmadiginiz için çok teşekkür ederim hocam

Akıllı Lens Ameliyatı