Tırnak Mantarı

Ayak Tırnak Mantarı

Onikomikon olarak da bilinen ayak tırnak mantarı yaygın olarak görülen bir sorundur ve en sık tedavi edilen ayak sorunlarındandır.

Tırnak mantarı enfeksiyonunu tedavi etmek için mantar ilacı almalı mıyım?

Ağızdan mantar ilacı almak, ciddi tırnak mantarı tedavilerinde en etkin yöntemlerdendir. Ancak bu tür ilaçlar tehlikeli olabilir. Kalıcı bir tedaviyi de garantilemezler. Karar vermeden önce aşağıdakileri hesaba katmalısınız:

Ayaktaki Ağrılara Dikkat

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Öğüt, ayaktaki ağrıların dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Tırnak Mantarının Farklı Türlerini Tespit Etmek

Tırnağınızda mantar olması, hiç de hoş bir durum değildir. Bu hastalık, tırnaklarınızın tuhaf bir renk almasına ve ayaklarınızın kötü kokmasına neden olur. Tırnak mantarının çoğu, terli ayakkabı ve çoraptan kaynaklanır.

Evde Kendi Kendine Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Ortalama insan her hafta; hatta ayda bir kez ünlülerin yaptığı gibi pedikür yaptırmayı maddi anlamda karşılayamaz. Bunu karşılayabilseydik hoş bir lüks olurdu ve ayaklarımız her zaman nasırsız olmanın yanında pürüzsüz ve güzel olurdu.

Tırnak Mantarı

Tırnak mantarı bir ya da daha fazla tırnağında oluşan mantar enfeksiyonudur. Tırnak mantarlı enfeksiyon, parmak tırnağı ya da ayak parmağı ucunun altında beyaz ya da sarı nokta olarak başlayabilir.

Tırnak Mantarıyla Başetmek

Tırnak mantarı, bazı durumlarda ağrı yapabilen, çirkin görünümlü bir hastalıktır. Tırnak altında sarı veya beyaz noktalar şeklinde başlayan hastalık, giderek tırnakların tamamen rengini kaybettiği ve uçlarının kırıldığı bir hal alır. Tırnak mantarınızla baş edin, ağrınızı dindirin ve tırnaklarınızı eski çekici durumlarına kavuşturun.

Tırnak Mantarı Tedavisi Konusunda En Çok Tercih Edilen Video Ve Makaleler