Kaynar Su Yanığı Nasıl Tedavi Edilir

1. Adım

Yanığı değerlendirin. Yanıklar, artan ciddiyete göre birinci, ikinci ve üçüncü derece yanıklar olarak sınıflandırılır. Birinci ve ikinci derece yanıklar çok ağrılıdır ama üçüncü derece yanıklarda ya çok az ağrı olur ya da hiç ağrı olmaz çünkü sinir uçları hasar görmüştür. Üçüncü derece yanıklar cildin alazlanmış veya beyaz görünmesine neden olabilir; bu yanıklar acil tıbbi bakım gerektirir ve evde tedavi edilemez. Üçüncü derece yanıkları kaynar suda nadirdir çünkü etkilenen cildin ısı kaynağına birkaç saniye temas etmesini gerektirir. Yanık kabarcıklanırsa veya rengi kırmızıysa birinci veya ikinci derece yanıktır ve ilk yardımla tedavi edilebilir.

Yorumlar

Vajina daraltma operasyonundan sonra nelere dikkat edilmeli? Vajina daraltma operasyonundan sonra nelere dikkat edilmeli?
Vajina daraltma operasyonu sonrası tam iyileşme ne zaman sağlanacaktır? Vajina daraltma operasyonu sonrası tam iyileşme ne zaman sağlanacaktır?
Kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmeli? Kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmeli?
Aşılama tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır? Aşılama tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır?
Çikolata Kisti Nedir Çikolata Kisti Nedir
Artroskopik omuz cerrahisi  işlemi ne kadar sürer? Artroskopik omuz cerrahisi işlemi ne kadar sürer?
İnfertilite ne sıklıkta görülür? İnfertilite ne sıklıkta görülür?
Çocuklarda göz alerjilerinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Çocuklarda göz alerjilerinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?
Rahim ağzı kanserinden nasıl korunabiliriz? Rahim ağzı kanserinden nasıl korunabiliriz?
Burun Estetiği Hangi Yaşta Yapılır Burun Estetiği Hangi Yaşta Yapılır