Daha Sağlıklı Bir Kalp İçin 12 Tavsiye

Neler Yapmalıyız?

Yolu şu; hayatınızdaki ufacık ancak sürekli değişiklikler bile daha kuvvetli, daha iyi çalışan bir kalbiniz olacağı anlamına gelir. Kalp hastalıklarının yarıdan fazlası önlenebilir hastalıklardır ve araştırmalar kadınlarda görülen kalp hastalıklarının yüzde doksanının engellenebileceğini gösteriyor. Dahası, Internal Medicine Arşivlerindeki son çalışmalar bol bol sebze, meyve, tam tahıllı besinler, balık ve bakliyat yiyen, fazla alkol almayan, egzersiz yapan, ortalama kiloda olan ve sigara içmeyen kadınların kalp krizi geçirme olasılığının daha sağlıksız yiyecekler yiyen ve daha sağlıksız alışkanlıkları olan kadınlara nazaran % 92 gibi muazzam bir oranla daha az olduğunu gösteriyor.
 
Üstelik kalbimiz için yaptığımız pek çok şey, mesela sigarayı bırakmak, daha fazla lifli besinler almak, daha çok hareket etmek vücudumuzun başka yerlerine de iyi geliyor, kemiklerimiz, bağırsaklarımız, akciğerlerimiz ve derimiz gibi.

Yorumlar

Ses estetiği nasıl yapılır? Ses estetiği nasıl yapılır?
Sertleşme bozukluğu görülme sıklığı nedir? Sertleşme bozukluğu görülme sıklığı nedir?
Yaşa bağlı yakını görme Supracor tedavisinde başarı oranı nedir? Yaşa bağlı yakını görme Supracor tedavisinde başarı oranı nedir?
Tükürük Bezi Nedir? Tükürük Bezi Nedir?
Trigeminal nevralji “Yüz ağrısı” tedavi yöntemleri nelerdir? Trigeminal nevralji “Yüz ağrısı” tedavi yöntemleri nelerdir?
Çikolata Kisti Nedir Çikolata Kisti Nedir
Katarakt tekrarlar mı? Katarakt tekrarlar mı?
Ayak bileği kıkırdak problemlerinin çeşitleri nelerdir? Ayak bileği kıkırdak problemlerinin çeşitleri nelerdir?
Ses cerrahisi nasıl uygulanır? Ses cerrahisi nasıl uygulanır?
Lazerle hangi göz hastalıkları tedavisi yapılır? Lazerle hangi göz hastalıkları tedavisi yapılır?