Daha Sağlıklı Bir Kalp İçin 12 Tavsiye

Neler Yapmalıyız?

Yolu şu; hayatınızdaki ufacık ancak sürekli değişiklikler bile daha kuvvetli, daha iyi çalışan bir kalbiniz olacağı anlamına gelir. Kalp hastalıklarının yarıdan fazlası önlenebilir hastalıklardır ve araştırmalar kadınlarda görülen kalp hastalıklarının yüzde doksanının engellenebileceğini gösteriyor. Dahası, Internal Medicine Arşivlerindeki son çalışmalar bol bol sebze, meyve, tam tahıllı besinler, balık ve bakliyat yiyen, fazla alkol almayan, egzersiz yapan, ortalama kiloda olan ve sigara içmeyen kadınların kalp krizi geçirme olasılığının daha sağlıksız yiyecekler yiyen ve daha sağlıksız alışkanlıkları olan kadınlara nazaran % 92 gibi muazzam bir oranla daha az olduğunu gösteriyor.
 
Üstelik kalbimiz için yaptığımız pek çok şey, mesela sigarayı bırakmak, daha fazla lifli besinler almak, daha çok hareket etmek vücudumuzun başka yerlerine de iyi geliyor, kemiklerimiz, bağırsaklarımız, akciğerlerimiz ve derimiz gibi.

Yorumlar

İdrarda kan görülmesinin nedenleri nelerdir? İdrarda kan görülmesinin nedenleri nelerdir?
Boy uzatmalarında fizik tedavi teknikleri nelerdir? Boy uzatmalarında fizik tedavi teknikleri nelerdir?
Katarakt hastalığında erken teşhis önemli mi? Katarakt hastalığında erken teşhis önemli mi?
Böbrek taşı için evde tedavi yöntemleri var mıdır? Böbrek taşı için evde tedavi yöntemleri var mıdır?
Sertleşme bozukluğunun risk faktörleri nelerdir? Sertleşme bozukluğunun risk faktörleri nelerdir?
Vajinismus tedavisine eşler katılmak zorunda mıdır? Vajinismus tedavisine eşler katılmak zorunda mıdır?
Varis hastalığının tedavisi Varis hastalığının tedavisi
Lazer ameliyatı ileriki yıllarda gözde herhangi bir rahatsızlığa zemin oluşturur mu? Lazer ameliyatı ileriki yıllarda gözde herhangi bir rahatsızlığa zemin oluşturur mu?
En Etkili Saç Ekim Yöntemi Hangisidir En Etkili Saç Ekim Yöntemi Hangisidir
Rahim kanseri tedavisi sonrasında gündelik yaşam nasıl olmalıdır? Rahim kanseri tedavisi sonrasında gündelik yaşam nasıl olmalıdır?