Daha Sağlıklı Bir Kalp İçin 12 Tavsiye

Neler Yapmalıyız?

Yolu şu; hayatınızdaki ufacık ancak sürekli değişiklikler bile daha kuvvetli, daha iyi çalışan bir kalbiniz olacağı anlamına gelir. Kalp hastalıklarının yarıdan fazlası önlenebilir hastalıklardır ve araştırmalar kadınlarda görülen kalp hastalıklarının yüzde doksanının engellenebileceğini gösteriyor. Dahası, Internal Medicine Arşivlerindeki son çalışmalar bol bol sebze, meyve, tam tahıllı besinler, balık ve bakliyat yiyen, fazla alkol almayan, egzersiz yapan, ortalama kiloda olan ve sigara içmeyen kadınların kalp krizi geçirme olasılığının daha sağlıksız yiyecekler yiyen ve daha sağlıksız alışkanlıkları olan kadınlara nazaran % 92 gibi muazzam bir oranla daha az olduğunu gösteriyor.
 
Üstelik kalbimiz için yaptığımız pek çok şey, mesela sigarayı bırakmak, daha fazla lifli besinler almak, daha çok hareket etmek vücudumuzun başka yerlerine de iyi geliyor, kemiklerimiz, bağırsaklarımız, akciğerlerimiz ve derimiz gibi.

Yorumlar

Kas tranferi nedir? Nasıl uygulanır? Kas tranferi nedir? Nasıl uygulanır?
Vajina kanseri tedavisi nasıl yapılır? Vajina kanseri tedavisi nasıl yapılır?
Anal fissür tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir? Anal fissür tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?
Anne sütünün kalitesini artırmak için anneler nasıl beslenmelidir? Anne sütünün kalitesini artırmak için anneler nasıl beslenmelidir?
Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?
Proloterapi kaç seans uygulanir? Proloterapi kaç seans uygulanir?
Endoskopik cerrahinin faydaları nelerdir? Endoskopik cerrahinin faydaları nelerdir?
Bakire veya doğum yapmamışlarda labioplasti ameliyatı yapılabilir mi? Bakire veya doğum yapmamışlarda labioplasti ameliyatı yapılabilir mi?
Ön çapraz bağ yırtıkları tedavi edilmeli mi? Ön çapraz bağ yırtıkları tedavi edilmeli mi?
Uzun süreli tamir nedir? Nasıl uygulanır? Uzun süreli tamir nedir? Nasıl uygulanır?