Daha Sağlıklı Bir Kalp İçin 12 Tavsiye

Neler Yapmalıyız?

Yolu şu; hayatınızdaki ufacık ancak sürekli değişiklikler bile daha kuvvetli, daha iyi çalışan bir kalbiniz olacağı anlamına gelir. Kalp hastalıklarının yarıdan fazlası önlenebilir hastalıklardır ve araştırmalar kadınlarda görülen kalp hastalıklarının yüzde doksanının engellenebileceğini gösteriyor. Dahası, Internal Medicine Arşivlerindeki son çalışmalar bol bol sebze, meyve, tam tahıllı besinler, balık ve bakliyat yiyen, fazla alkol almayan, egzersiz yapan, ortalama kiloda olan ve sigara içmeyen kadınların kalp krizi geçirme olasılığının daha sağlıksız yiyecekler yiyen ve daha sağlıksız alışkanlıkları olan kadınlara nazaran % 92 gibi muazzam bir oranla daha az olduğunu gösteriyor.
 
Üstelik kalbimiz için yaptığımız pek çok şey, mesela sigarayı bırakmak, daha fazla lifli besinler almak, daha çok hareket etmek vücudumuzun başka yerlerine de iyi geliyor, kemiklerimiz, bağırsaklarımız, akciğerlerimiz ve derimiz gibi.

Yorumlar

Mikro TESE Mikro TESE
Prostat büyümesinde Tur Tedavisi nasıl yapılır? Prostat büyümesinde Tur Tedavisi nasıl yapılır?
Çocuklarda göz alerjilerinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Çocuklarda göz alerjilerinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?
Çocuklarda Gaz Sancısı Çocuklarda Gaz Sancısı
Çocuklarda Yapılması Gereken Sağlık Kontrolleri Çocuklarda Yapılması Gereken Sağlık Kontrolleri
Kalça protezi ameliyatından sonra hangi komplikasyonlar görülebilir? Kalça protezi ameliyatından sonra hangi komplikasyonlar görülebilir?
En yeni katarakt ameliyatı yöntemi nedir? En yeni katarakt ameliyatı yöntemi nedir?
Vajina kanseri tedavisi nasıl yapılır? Vajina kanseri tedavisi nasıl yapılır?
Çocuklarda gözlük kullanımında nelere dikkat edilmelidir? Çocuklarda gözlük kullanımında nelere dikkat edilmelidir?
TESE ameliyatında yüzde kaç sperm bulunur? TESE ameliyatında yüzde kaç sperm bulunur?