Daha Sağlıklı Bir Kalp İçin 12 Tavsiye

Neler Yapmalıyız?

Yolu şu; hayatınızdaki ufacık ancak sürekli değişiklikler bile daha kuvvetli, daha iyi çalışan bir kalbiniz olacağı anlamına gelir. Kalp hastalıklarının yarıdan fazlası önlenebilir hastalıklardır ve araştırmalar kadınlarda görülen kalp hastalıklarının yüzde doksanının engellenebileceğini gösteriyor. Dahası, Internal Medicine Arşivlerindeki son çalışmalar bol bol sebze, meyve, tam tahıllı besinler, balık ve bakliyat yiyen, fazla alkol almayan, egzersiz yapan, ortalama kiloda olan ve sigara içmeyen kadınların kalp krizi geçirme olasılığının daha sağlıksız yiyecekler yiyen ve daha sağlıksız alışkanlıkları olan kadınlara nazaran % 92 gibi muazzam bir oranla daha az olduğunu gösteriyor.
 
Üstelik kalbimiz için yaptığımız pek çok şey, mesela sigarayı bırakmak, daha fazla lifli besinler almak, daha çok hareket etmek vücudumuzun başka yerlerine de iyi geliyor, kemiklerimiz, bağırsaklarımız, akciğerlerimiz ve derimiz gibi.

Yorumlar

Ozon tedavisi bel ve boyun fıtıklarında etkili midir? Ozon tedavisi bel ve boyun fıtıklarında etkili midir?
Ses terapisinde hastanın ses hakkında bilgilendirilmesi ve eğitilmesi nasıl yapılmaktadır? Ses terapisinde hastanın ses hakkında bilgilendirilmesi ve eğitilmesi nasıl yapılmaktadır?
Hamilelere diş implantı yaptırılır mı? Hamilelere diş implantı yaptırılır mı?
Rahim kanseri tedavisi sonrasında tekrarlayabilir mi? Rahim kanseri tedavisi sonrasında tekrarlayabilir mi?
Aşılama tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır? Aşılama tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır?
İnsülin direnci ile Polikisitik over hastalığı arasında nasıl bir ilişki vardır? İnsülin direnci ile Polikisitik over hastalığı arasında nasıl bir ilişki vardır?
Çocuklarda ve bebeklerde beslenmenin önemi Çocuklarda ve bebeklerde beslenmenin önemi
Boğmaca nasıl teşhis edilir? Boğmaca nasıl teşhis edilir?
Çocuklarda Yapılması Gereken Sağlık Kontrolleri Çocuklarda Yapılması Gereken Sağlık Kontrolleri
Myomlar kısırlık nedeni midir? Ameliyat şart mıdır? Myomlar kısırlık nedeni midir? Ameliyat şart mıdır?