Daha Sağlıklı Bir Kalp İçin 12 Tavsiye

Neler Yapmalıyız?

Yolu şu; hayatınızdaki ufacık ancak sürekli değişiklikler bile daha kuvvetli, daha iyi çalışan bir kalbiniz olacağı anlamına gelir. Kalp hastalıklarının yarıdan fazlası önlenebilir hastalıklardır ve araştırmalar kadınlarda görülen kalp hastalıklarının yüzde doksanının engellenebileceğini gösteriyor. Dahası, Internal Medicine Arşivlerindeki son çalışmalar bol bol sebze, meyve, tam tahıllı besinler, balık ve bakliyat yiyen, fazla alkol almayan, egzersiz yapan, ortalama kiloda olan ve sigara içmeyen kadınların kalp krizi geçirme olasılığının daha sağlıksız yiyecekler yiyen ve daha sağlıksız alışkanlıkları olan kadınlara nazaran % 92 gibi muazzam bir oranla daha az olduğunu gösteriyor.
 
Üstelik kalbimiz için yaptığımız pek çok şey, mesela sigarayı bırakmak, daha fazla lifli besinler almak, daha çok hareket etmek vücudumuzun başka yerlerine de iyi geliyor, kemiklerimiz, bağırsaklarımız, akciğerlerimiz ve derimiz gibi.

Yorumlar

Vajina kanseri nedir? Vajina kanseri nedir?
Lazer ameliyatı sonrası hastanın gözü ne kadar süre kapalı kalır? Lazer ameliyatı sonrası hastanın gözü ne kadar süre kapalı kalır?
Kolonoskopi nasıl yapılır? Kolonoskopi nasıl yapılır?
Kalça protezi kimlere yapılır? Kalça protezi kimlere yapılır?
Kalça artroskopisi nasıl yapılır? Kalça artroskopisi nasıl yapılır?
İç dudak sarkması nelere yol açar? İç dudak sarkması nelere yol açar?
Rahim ağzı kanserinin teşhisi nasıl konulur? Rahim ağzı kanserinin teşhisi nasıl konulur?
Varikoselin belirtileri nelerdir? Varikoselin belirtileri nelerdir?
Mikro Tese nedir? Mikro Tese nedir?
Bekaret ve kızlık zarı gerçeği nedir? Bekaret ve kızlık zarı gerçeği nedir?