Alzheimer Konulu Filmler

Alzheimer Konulu Filmler-1

Alzheimer hastalığı, bunamaya neden olan en önemli etkendir. Bunama (demans), kişinin belleğinin yanı sıra, günlük yaşamını sürdürme beceri ve yeteneğinin de kademeli olarak yıkıma uğramasıdır. Alzheimer hastalığında, sağlıklı beyin hücreleri erken ölerek hastanın bellek ve zihinsel işlevinde hızlı bir gerilemeye yol açar.

Böyle bir hastalığın, hastanın kendisi kadar onu sevenler, etrafındaki insanları da psikolojik olarak etkilemesi doğaldır. Yıllardır birlikte olduğunuz anneniz, babanız, eşiniz, kardeşinizin sizi tanımamaya başladığını düşünün… Acı değil mi? Bu kadar sarsıcı bir konunun filmlerde işlenmesi de haliyle kaçınılmaz. İşte o filmlerden birkaçı:


Yorumlar

Kolon Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Kolon Kanserinin Belirtileri Nelerdir?
Lazerle astigmat kaç numaraya kadar düzeltilebiliyor? Lazerle astigmat kaç numaraya kadar düzeltilebiliyor?
Vajina daraltma operasyonundan sonra nelere dikkat edilmeli? Vajina daraltma operasyonundan sonra nelere dikkat edilmeli?
Labioplasti operasyonu sonrasında nelere dikkat edilmelidir? Labioplasti operasyonu sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Endoskopik cerrahi nedir? Endoskopik cerrahi nedir?
Tamir edilen kızlık zarı %100 kanar mı? Tamir edilen kızlık zarı %100 kanar mı?
Asiri terleme tedavisinde radyo frekans uygulamasi nasil yapilir? Asiri terleme tedavisinde radyo frekans uygulamasi nasil yapilir?
Türkiyede ilk olarak Fako yöntemi kaç yılında getirildi? Türkiyede ilk olarak Fako yöntemi kaç yılında getirildi?
Kalça protezi nasıl takılır? Kalça protezi nasıl takılır?
Doğduktan sonra ilk günlerde emzirme nasıl olmalıdır? Doğduktan sonra ilk günlerde emzirme nasıl olmalıdır?