Alzheimer Konulu Filmler

Alzheimer Konulu Filmler-1

Alzheimer hastalığı, bunamaya neden olan en önemli etkendir. Bunama (demans), kişinin belleğinin yanı sıra, günlük yaşamını sürdürme beceri ve yeteneğinin de kademeli olarak yıkıma uğramasıdır. Alzheimer hastalığında, sağlıklı beyin hücreleri erken ölerek hastanın bellek ve zihinsel işlevinde hızlı bir gerilemeye yol açar.

Böyle bir hastalığın, hastanın kendisi kadar onu sevenler, etrafındaki insanları da psikolojik olarak etkilemesi doğaldır. Yıllardır birlikte olduğunuz anneniz, babanız, eşiniz, kardeşinizin sizi tanımamaya başladığını düşünün… Acı değil mi? Bu kadar sarsıcı bir konunun filmlerde işlenmesi de haliyle kaçınılmaz. İşte o filmlerden birkaçı:


Yorumlar

Bel ve boyun da oluşan dejeneratif disk hastalığında ağrı tedavisi nasıl uygulanır? Bel ve boyun da oluşan dejeneratif disk hastalığında ağrı tedavisi nasıl uygulanır?
Sperm tahlili sonrası bir erkeğin baba olup olamayacağı belli olur  mu? Sperm tahlili sonrası bir erkeğin baba olup olamayacağı belli olur mu?
Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Dengeli ve Sağlıklı Beslenme
Doğuştan çarpık ayak ne demektir? Doğuştan çarpık ayak ne demektir?
Katarakt Nasıl Tedavi Edilir Katarakt Nasıl Tedavi Edilir
Kalça protezi ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Kalça protezi ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir?
Aşılama tedavisi nedir? Aşılama tedavisi nedir?
Kene Nedir, Belirtileri,Teşhisi ve Tedavisi Kene Nedir, Belirtileri,Teşhisi ve Tedavisi
Katarakt ameliyatı ne kadar sürer? Katarakt ameliyatı ne kadar sürer?
Ses cerrahisinin faydaları nelerdir? Ses cerrahisinin faydaları nelerdir?