10 Yaygın Alerji Tetikleyici

Böcek Sokmaları

Böcek sokmalarına karşı alerjisi olan insanlar, çok şiddetli ve hatta ölümcül tepkiler verebilmektedir. Aşırı terleme, ısırık veya sokmanın olduğu yerde bir hafta veya daha fazla süren kızarıklık, mide bulantısı, yorgunluk ve hafif ateş gibi belirtileri vardır. Çok nadiren böcek ısırmaları anafilaktik şoka neden olur. Anafilaktik şokun belirtileri arasında nefes almada zorlanma, kurdeşenler, yüzün, boğazın, ağzın şişmesi, nabız atışlarının hızlanması, baş dönmesi ve tansiyonun ani bir şekilde düşmesi görülmektedir. Şiddetli alerjik reaksiyon gösteren insanlar için böcek sokmasından sonra vakit kaybetmeden epinephrine verilmelidir, gelecekteki sokmalardan kaynaklanacak anafilaktik şoklar içinse alerji aşısı tavsiye edilir.


Yorumlar

Embrioscope ile takip edilen embriyoların transferinde gebelik oranı artar mı? Embrioscope ile takip edilen embriyoların transferinde gebelik oranı artar mı?
Prostat büyümesi kanser midir? Prostat büyümesi kanser midir?
Erkeklerde kısırlık hangi sebeplerden olur? Erkeklerde kısırlık hangi sebeplerden olur?
Ozon tedavisi ile vücudumuz da oluşan değişiklikler nelerdir? Ozon tedavisi ile vücudumuz da oluşan değişiklikler nelerdir?
Cross-Linking ve halka tedavisi nedir? Cross-Linking ve halka tedavisi nedir?
Vulva kanseri nedir? Vulva kanseri nedir?
Kızlık zarı tampon kullanımında yada spor yaparken bozulur mu? Kızlık zarı tampon kullanımında yada spor yaparken bozulur mu?
Crohn Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Crohn Hastalığının Belirtileri Nelerdir?
Kalça artroskopisinin dezavantajları nelerdir? Kalça artroskopisinin dezavantajları nelerdir?
Tüp bebek tedavisine başlamadan önce yapılması gereken testler nelerdir? Tüp bebek tedavisine başlamadan önce yapılması gereken testler nelerdir?