10 Yaygın Alerji Tetikleyici

Böcek Sokmaları

Böcek sokmalarına karşı alerjisi olan insanlar, çok şiddetli ve hatta ölümcül tepkiler verebilmektedir. Aşırı terleme, ısırık veya sokmanın olduğu yerde bir hafta veya daha fazla süren kızarıklık, mide bulantısı, yorgunluk ve hafif ateş gibi belirtileri vardır. Çok nadiren böcek ısırmaları anafilaktik şoka neden olur. Anafilaktik şokun belirtileri arasında nefes almada zorlanma, kurdeşenler, yüzün, boğazın, ağzın şişmesi, nabız atışlarının hızlanması, baş dönmesi ve tansiyonun ani bir şekilde düşmesi görülmektedir. Şiddetli alerjik reaksiyon gösteren insanlar için böcek sokmasından sonra vakit kaybetmeden epinephrine verilmelidir, gelecekteki sokmalardan kaynaklanacak anafilaktik şoklar içinse alerji aşısı tavsiye edilir.


Yorumlar

Septalı ( köprü şeklinde ) kızlık zarı olanlar ne yapmalıdır? Septalı ( köprü şeklinde ) kızlık zarı olanlar ne yapmalıdır?
İlk beraberliği kolaylaştırmak için nelere dikkat etmek gerekir? İlk beraberliği kolaylaştırmak için nelere dikkat etmek gerekir?
Ameliyat Sonrası Neler Beklenebilir Ameliyat Sonrası Neler Beklenebilir
Kürtaj operasyonu geçiren biri ne kadar sürede iyileşir? Kürtaj operasyonu geçiren biri ne kadar sürede iyileşir?
Bonding tedavisi uzun ömürlü müdür? Bonding tedavisi uzun ömürlü müdür?
Diyabet ve kalp hastalığı arasında ilişki var mıdır? Diyabet ve kalp hastalığı arasında ilişki var mıdır?
Erkeklerde Kısırlık Erkeklerde Kısırlık
Vajina daraltma ameliyatları ile birlikte labioplasti de yapılabilir mi? Vajina daraltma ameliyatları ile birlikte labioplasti de yapılabilir mi?
Tamir edilen kızlık zarı ilişkiye giren kişi tarafından anlaşılır mı? Tamir edilen kızlık zarı ilişkiye giren kişi tarafından anlaşılır mı?
Kene Nedir, Belirtileri,Teşhisi ve Tedavisi Kene Nedir, Belirtileri,Teşhisi ve Tedavisi