10 Yaygın Alerji Tetikleyici

Böcek Sokmaları

Böcek sokmalarına karşı alerjisi olan insanlar, çok şiddetli ve hatta ölümcül tepkiler verebilmektedir. Aşırı terleme, ısırık veya sokmanın olduğu yerde bir hafta veya daha fazla süren kızarıklık, mide bulantısı, yorgunluk ve hafif ateş gibi belirtileri vardır. Çok nadiren böcek ısırmaları anafilaktik şoka neden olur. Anafilaktik şokun belirtileri arasında nefes almada zorlanma, kurdeşenler, yüzün, boğazın, ağzın şişmesi, nabız atışlarının hızlanması, baş dönmesi ve tansiyonun ani bir şekilde düşmesi görülmektedir. Şiddetli alerjik reaksiyon gösteren insanlar için böcek sokmasından sonra vakit kaybetmeden epinephrine verilmelidir, gelecekteki sokmalardan kaynaklanacak anafilaktik şoklar içinse alerji aşısı tavsiye edilir.


Yorumlar

Kalça artroskopisi ile hangi hastalıklar tedavi edilebilir? Kalça artroskopisi ile hangi hastalıklar tedavi edilebilir?
İmplant dişlerin ömrü kaç yıldır? İmplant dişlerin ömrü kaç yıldır?
Rahim ağzı kanseri nedir? Rahim ağzı kanseri nedir?
Prematüre Retinopatisi (ROP) kimlere ve ne zaman yapılmalıdır? Prematüre Retinopatisi (ROP) kimlere ve ne zaman yapılmalıdır?
Tip 2 diyabet kilo kontrolüyle tedavi edilebilir mi? Tip 2 diyabet kilo kontrolüyle tedavi edilebilir mi?
Kızlık zarı dikildikten sonra ilişki esnasında kanar mı? Kızlık zarı dikildikten sonra ilişki esnasında kanar mı?
Gözlük ve lenslerinden kurtulmak isteyen herkes lazer tedavisi görebilir mi? Gözlük ve lenslerinden kurtulmak isteyen herkes lazer tedavisi görebilir mi?
Açıklanamayan infertiliteye hangi tedaviler önerilir? Açıklanamayan infertiliteye hangi tedaviler önerilir?
Kas boyu uzatma ameliyatından sonra hasta kaç  gün yürünemez? Kas boyu uzatma ameliyatından sonra hasta kaç gün yürünemez?
Bel Kaymalarında Vida Yöntemi Nasıl Uygulanır Bel Kaymalarında Vida Yöntemi Nasıl Uygulanır