Kronik Venöz Yetmezliği

Fazla oturmak diyabet ve kalp hastalıkları riskini artırıyor

Kısa süreli egzersiz, hareketsiz kalınan sürelerin olumsuz etkisini tam olarak ortadan kaldıramıyor.

Kronik Venöz Yetersizliği

Kronik venöz yetmezliği, venöz (bacaktaki toplardamar) bacaktaki damarın duvarı ve/veya subabının yeterince iyi çalışmayıp bacaktaki kanın kalbe geri dönmesini zorlaştırdığında meydana gelir. Kronik venöz yetmezliği kanın bu damarlarda birikmesine neden olur ve bu birikmeye de staz adı verilir.

Abur cubur ve fast foodun her lokması damarlarınıza zarar veriyor

Tek bir hamburger hiçbir şey yapmaz diye mi düşünüyorsunuz? Montreal Üniversitesindeki bir çalışmaya göre, doymuş yağ içeren tek bir öğün bile damarlarınıza zarar verir.

Türkiyenin Kalp Haritası Araştırması

Araştırmaya göre, toplumun yüzde 35i potansiyel kalp hastası iken, nüfusun yaklaşık yüzde 5lik kesimi, kalp krizi geçirmiş insanlardan oluşuyor

Kalp pillerini artık kalp atışları şarj edecek

Yeni cihazla 5-7 yılda bir yeni kalp pili takılması zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Baypas, diyabet ve çoklu damar koroner hastalarında daha iyi sonuç veriyor

ABDde hükümete bağlı bir sağlık kuruluşunun yaptırdığı uluslararası araştırma, baypasın, erişkin diyabet ve çoklu damar koroner hastalarında, ameliyat gerektirmeyen perkutan koroner müdahaleden (PKM) daha iyi sonuç verdiğini gösterdi.

Balonla damar açma tedavisi erkeklerde daha faydalı

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akdemir: -Akut Miyokart Enfarktüsü geçiren erkek hastalarda, cinsel işlev bozukluğunun, Primer PTCA ile azaldığını tespit ettik.