Cilt Döküntüleri

Kurdeşenli Cildi Doğal Yollarla Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Eğer orta şiddette bir kurdeşen söz konusuysa, rahatsızlık hissinin giderilmesinde ve vücudunuzdaki yangının, kaşıntının durdurulmasında kullanılabilecek pek çok tedavi vardır.Her şeyden önce, yaşamınızda stresi azaltmanın yollarını bulmanız önemlidir. Bunun için de, gerginliğinizi azaltacak , rahatlamanızı sağlayacak şeylere zaman ayırın.

Yeni Doğan Bebek Cildi ve Döküntüler

Yeni doğan bir bebeğin cildi her türlü döküntüye karşı hassastır, fakat neyse ki bu döküntülerin çoğu zararsızdır ve kendiliğinden kaybolur.

Hayati Tehlike Oluşturan Deri Döküntülerinin Tedavisi

Hayati tehlike oluşturan deri döküntüleri için evde bakım sınırlıdır. Belirtileri erkenden görmek ve doğruca bir doktora gitmek en makul davranıştır. Eğer tedavi edilmezse bu rahatsızlıklardan herhangi biri insanların ölümüne neden olabilir. Doktora gitmeden önce belirtiler için aşağıdaki tedbirler uygulanabilir.

Zehirli Sarmaşık Döküntüsünden Nasıl Kurtulabilirsiniz

İnsanların % 50 ila 70’i zehirli sarmaşık bitkisiyle temas ederek fiziksel reaksiyonlar yaşıyor. Bu yüzden tüm yapabileceğiniz bundan olabildiğince çabuk kurtulmak için yollar aramaktır.

Kurdeşen Bulaşıcı Mıdır?

Kurdeşen, insanlarda yaygın görülen bir problemdir. Yaşınız, cinsiyetiniz veya sosyal statünüzle bir ilgisi yoktur. Dünyanın neresinden olursanız olun, yaşamınızın bir döneminde kurdeşen dökmüş olabilirsiniz. Peki kurdeşen nedir?

Gebelikte Kurdeşen

Gebelikteki kurdeşenler, ciltte kırmızı, şiş ve kaşıntılı döküntüler şeklindedir.Kurdeşenlerin yeri ve şekli değişir ve gruplar halinde görülürler. Genellikle kurdeşen önce karın bölgesinde ortaya çıkar, sonra kalçalara, göğüs bölgesine, boyuna, bacakların arkasına ve kollara yayılır

Vitiligo Ve Ciltte Renk Kaybı

Vitiligo deride beyaz yamaların geliştiği bir durumdur. Vücudun herhangi bir yeri etkilenebilir ve vitiligo olan çoğu kişinin vücutlarının çeşitli yerlerinde beyaz yama şeklinde lekeler olur.